Приготування холодцю.
Готується ця смачна і ситна страва довго, але зовсім нескладно. Для того, щоб холодець гарантовано застиг без додавання желатину, його, як правило, варять на свинячих ніжках. Брати можна як частину ніжки з ратицями, так і верхню частину від коліна. Для кращого смаку до свинячих ніжок додають м’ясо (обов’зково на кісточці) курятини, яловичини, кролятини та ін. Сьогодні я пропоную наш улюблений рецепт холодцю зі свинини і яловичини. Подають холодець з бурячками з хроном, гірчицею чи соусом “Хрін зі сметаною”.
М’ясо добре помити і замочити в холодній воді на 2-3 год. Потім ще раз його промити, залити холодною водою і на великому вогні швидко довести до кипіння. Як тільки вода закипить (важливо не прогавити цей момент), вогонь зменшити, зібрати піну і варити м’ясо на дуже малому вогні (так, щоб бульйон навіть не кипів, а злегка томився) 7-9 год., поки м’ясо не буде легко відділятися від кісток.
Якщо бульйон варити при більшому кипінні він помутніє.
Приблизно за 2 год. до кінця приготування бульйону, покласти в нього очищені цибулю (її можна надрізати навхрест), коріння петрушки і моркви.
За 20 хв. до кінця приготування до бульйону додати лавровий лист і духмяний перець. Потім з каструлі вийняти моркву і м’ясо з кістками, а бульйон процідити через дрібне сито.
Через 5-10 хв. з поверхні бульйону зняти жир, а м’ясо порвати руками або порізати ножем на невеликі шматки. Також довільними шматками порізати моркву.
Проціджений бульйон довести до кипіння, зменшити вогонь, додати дрібно порізаний або вичавлений через часникодавку часник, поперчити, посолити з невеликим “запасом” (оскільки м’ясо і морква не солені) і дати покипіти 1 хв.
В тарілки рівномірно викласти м’ясо з морквою …
… і, за допомогою ополоника, розлити бульйон. Поставити на холод приблизно на 5 год. до застигання.
Холодець готовий.